Nükleer Savaş Çıkarsa Sağ Kurtulabilir miyiz? (15.000 Füze Dünyayı Yok Edebilir!)04:33

  • 0
Published on January 21, 2017

Nükleer Bir Saldırı Olursa Kurtulma İhtimalimiz Var mı?

Kendi camiamızdan da bildiğimiz üzere nükleer savaş bu zamana kadar bilgisayar oyunlarına, film senaryolarına, şarkılara ve pek çok benzeri konuya konu olmayı becermiş bir meseledir. Peki etkileri bir oyununki gibi olabilir mi? Yani ekrana iki kere tıklayarak bu acı veren sondan kurtulabilir miyiz? Bu bence bir trajedi olurdu.

Şu an gördükleriniz radyoaktif parçacıklar. Bu küçük parçacıklar isterlerse insanlığa ciddi zararlar verebilirler. Çünkü şöyle düşünün günün birinde nükleer bir savaş başlarsa gökyüzümüzde bunlardan milyonlarca parça olacaktır.

Bilinene göre günümüzde dünyamızda 10.000 kadar nükleer silah bulunuyor. Hatta bence bunu zorlarsak 15.000’e kadar çıkarabiliriz. Şöyle bir örnek vereyim; bombanın büyüklüğüne bağlı olarak sadece 2500 kadarı bütün Kuzey Amerika’yı dünya haritasından silebilir.

Mesela 1923 yılından bu yana dünyada 53,000’den fazla uçak kazası oldu. Nükleer bombalar yüzünden de 220.000’in üstünde insan hayatını kaybetti. Burada kilit mesele şu çeyrek milyon insan sadece 2 tane nükleer bomba yüzünden öldü.

Nükleer bombaların bu devasa tesiri 1950 yılında yeni bir birimin doğmasını sağladı. Bunun adı “Megaölüm”dü. Bir megaölüm nükleer patlama en az 1 milyon ölü demek.Bunun nasıl kudretli bir patlama olduğunu anlamak için yine ABD tarafından atılmış en güçlü nükleer bombaya dönmemiz lazım. O da Castle Bravo.

— Devamı için videomuzu izleyin 🙂 —

Kanalımıza abone olmayı unutmayın ►

Hepsi ve daha fazlası için :

*Kaynak:

Enjoyed this video?
"No Thanks. Please Close This Box!"