Hayat Kurtaran 10 Dövüş Sanatı04:33

  • 0
Published on January 26, 2017

Hayatınızı her an kurtarabilecek 10 dövüş sanatı hakkında sizlere bilgi verdik. Umarım videoyu beğenir ve abone olmayı unutmazsınız.

Destek vermek için lütfen abone olunuz:

;
;
G+;

Tavsiye ettiğimiz videolarımız;

En Kapsamlı Yüz Nakli Yapılan Patrick’in 10 Madde İle Ameliyat Aşaması:

Hamam Böcekleri Hakkında Muhtemelen Daha Önce Duymadığınız 10 Enteresan Bilgi:

Kaydedilmiş En Korkunç 10 Lunapark Kazası:

Google Maps’e Yakalanan 10 İlginç An:

Dünyanın En Yanıltıcı 10 Pazarlama Taktiği:

Video Metni:
Herkesin bildiği şeyler olan gasp, kapkaç, tecavüz… vesair gibi suçlar işleyen ve bu suçu işlerken insanların hayatlarına kast eden suçlulara karşı, kişisel olarak şahısların kendini bilgi ve bendensel olarak bu kötü durum öncesi eğitmelidir. Bunun için sizlere, sokakta kendinizi koruyabileceğiniz sporlar hakkında kısa bilgiler vererek bu sporlardan herhangi birini seçmenizi sağlayıp oluşabilecek zararları en aza indiricez.

10. Taekwondo
Kore kökenli dövüş sanatıdır. Ülkemizde de bu spor çocuklardan başlayarak, yetişkin kişilerin de yoğun ilgi gösterdiği bir spordur.

9. Muay Thai
Tayland kökenli bir dövüş sporudur. Yumruk, tekme, diz ve dirseklerin kullanıldığı sert bir spordur. Ülkemizde müsabakaları düzenlenmektedir.

8. KickBox
Kickbox, adındanda anlaşılacağı gibi tekme ile boksun birleşimidir. Yumruk, tekme ve dizlerin kullanıldığı bir müsabaka sporudur.

7. Boks
Boksun tarihi çok eski zamanlara dayanmaktadır. Klasik yapıdaki boks çıplak ellerle yapılmaktaydı. Modern boksta, boksörler eldivenler ve koruyucular ile müsabakalara çıkmaktadır. Boks kişiyi hem bedensel hem de zihinsel olarak dinç tutan bir spordur.

6. MMA
Karma Dövüş Sanatları denilen ve içerisinde bir takım dövüş tekniklerinin bulunduğu (Boks, Kickbox, Muay Thai, Güreş, Brezilian Jiu-Jitsu, Judo) bir spordur. MMA maçları tel örgülü sekizgen kafeslerde, bir raundu beş dakika olarak maçlar yapılmaktadır. Karşılaşma, dövüşçülerden birinin diğerini pes ettirmesi veya nakavt ile sonuçlanır.

5. Aikido
Aikido, Japoya kökenlidir. Bu dövüş sanatını genel olarak samuraylar kullanmakta idi. Silahlı ve silahsız olarak günümüzde eğitimi verilmektedir.

4. Pencak Silat
Endonezya, Malezya, Brunei, Singapur, ve Güney Tayland gibi Malay dünyasında uygulanan bir savaş sanatıdır.Kısaca Silat olarakta bilinmektedir. Çeşitli savunma ve atak teknikleri bulunmaktadır. Dizler, dirsekler, yumruklar, ayaklar kullanılarak rakibin zayıf noktaları ve eklem bölgelerine darbeler uygulanarak etkisiz hale getirilen bir dövüş sanatıdır.

3. Kenpo
Kenpo, üst düzey, saldırı ve savunmaya yönelik düzenlenmiş bir dövüş sanatıdır. Şiddetli bir şekilde el ve ayaklarla yapılan saldırı teknikleri ile etkisiz hale getirme, fırlatma ve aşağı alma; silahlı, silahsız saldırı veya savunmaya yönelik bir eğitimi vardır.

2. Systema
Genel olarak Rusların kullandığı savunma sanatıdır. Esneklik ve hareket halinde olmaya dayalıdır. Diğer Uzak doğu savunma sanatlarıyla benzer hareketler içermektedir. Self defans (kişisel savunma) olarak eğitimi verilmektedir.

1. Krav Maga
İsrail askeri güçleri tarafından kullanılan savaş sanatıdır. Gündelik hayatta karşılaşabileceğiniz saldırılara karşı kullanabileceğiz bir dövüş sanatıdır. İçerisinde bulunan ölümcül askeri teknikler çıkartılarak yumuşatılmış ve kişisel savunma olarak sivil halka eğitimi verilmektedir.

https://cafeadobro.ro/

https://www.stagebox.uk/wp-includes/depo10-bonus10/

depo 25 bonus 25

https://parfumschristianblanc.com/

https://www.barplate.com/wp-includes/js/qris/

https://hotmusic507.org/

Enjoyed this video?
"No Thanks. Please Close This Box!"