BTK, 6-10 bin TL Maaşla Çalışacak Türk Hackerlar Arıyor! (Nasıl Başvurulur?)04:33

  • 0
Published on January 21, 2017

BTK, 6-10 bin TL Maaşla Çalışacak Türk Hackerlar Arıyor! (Nasıl Başvurulur?)

Başvuru için:

Sizlere güzel bir haberimiz var. Bu videomuzda BTK’nın açmış olduğu “beyaz şapkalı hacker’lar” aranıyor ilanının detaylarına bakacağız.

Şöyle düşünün arkadaşlar çağımızda bilişim alanı artık milli güvenlik meselelerinden birisi haline gelmiştir. Peki, BTK nasıl bir istihdam yaratacak? Şartları neler? Bu arada işe başvurabileceğiniz bağlantıyı da açıklama kısmından bulabilirsiniz.

BTK’nın başkanı yapmış olduğu açıklamaya ““Kıymetli USOM personeli adayı ve ulusal siber güvenlik gönüllüsü;” ile başlıyor. Yani bu şu demek 6-10.000 TL maaşlı siber güvenlik uzmanının yanı sıra muhtemelen Çin, Rusya gibi ülkelerde olduğu gibi acil durumlarda gönüllülük esasında hizmet verecek bir ordu da kuruluyor. Etkileyici.

Peki hangi yeteneklerde, ne tarzda eleman alımları yapılacak ve ne işe yarayacak?

Öncelikle bu ekip ülkemize karşı siber ortamda ortaya çıkan tehditlerin belirlenmesi için çalışacak. Muhtemel saldırı durumlarında olayların etkisinin zayıflatılması veya ortadan kaldırılması hiç olmuyorsa önlemlerin geliştirilmesi için ilgili kişilere bilgi aktarımı sağlayacaklar. Tabi burada bitmiyor, mesela diyelim ki siz çalışıyorsunuz ve ihbar geldi. İşte bu durumda da ihbarı değerlendirecek, gereken önlemi alacak veya hiçbirisi olmuyorsa ilgili birimlere konuyla ilgili organizasyonun sağlanması için ulaşacak.

Şimdi size önemli bir noktadan bahsedeceğim arkadaşlar. Bilişim sektöründe “mesai” kavramı çok karşılık bulmaz. Çünkü bizim sektörde çalışan birisi 7/24 her an ulaşılabilir durumda olmalı. Nitekim BTK’de iş ilanında bunu belirtmiş. Yani sabah 9 akşam 18 hayaliniz varsa zaten hiç bilişime yanaşmayın bile derim.

Kanalımıza abone olmayı unutmayın ►

Hepsi ve daha fazlası için :

https://cafeadobro.ro/

https://www.stagebox.uk/wp-includes/depo10-bonus10/

depo 25 bonus 25

https://parfumschristianblanc.com/

https://www.barplate.com/wp-includes/js/qris/

https://hotmusic507.org/

Enjoyed this video?
"No Thanks. Please Close This Box!"